Tag Archives: omega 3 6 9

Jedno jabłko dziennie zapewni nam dobre zdrowie

Stare powiedzenie mówi, że zjedzeni tylko jednego jabłka dziennie, uchroni nas przed chorobami i lekarzem. W Polsce jest to chyba najpopularniejszy owoc, występujący dodatkowo w dziesiątkach odmian. Jabłka są dostępne przez cały rok, a sposoby ich przechowywania gwarantują, że w zimie są równie smaczne jak w sezonie. Dodatkową zaletą jabłek jest ich niska cena – dostępne są więc dla każdego. Co takiego daje nam jabłko, ze stało się niezastąpionym dla naszego zdrowia owocem? Jabłko oczyszcza organizm z toksyn – pektyny, których największe ilości znajdują się w skórce i gnieździe nasiennym, wiążą metale ciężkie i usuwają je z organizmu. Zawierają dużo witaminy C, a ta jak wiadomo wzmacnia naszą odporność. Co ciekawe, małe jabłka zawierają więcej witaminy C niż duże. Są bogatym źródłem potasu i żelaza, czyli chronią nasze serce, bronią przed anemią. Pomagają w przyswojeniu wapnia przez organizm, czyli są zbawienne dla naszych zębów, włosów i paznokci. Pomagają w odchudzaniu, wspomagają przemianę materii. Najwięcej dobrego przyniesie nam jedzenie surowych jabłek razem ze skórką.

Witaj na moim serwisie! Jestem lekarzem pediatra z długoletnim doświadczeniem. Bloga prowadzę, żeby dzielić się ciekawymi informacjami ze świata medycyny. Mam nadzieje, że podobają Ci się treści zamieszczane na naszym blogu. Zapraszam do czytania!

Oblicza choroby

Kiedy zachorujesz musisz koniecznie się wyleczyć, ponieważ tego wymaga od Ciebie organizm. Nie zawsze jednak lekarz może pomóc. Kwestia wiary też ma tutaj bardzo istotne znaczenie i nie można jej nie doceniać. Wielu lekarzy twierdzi, że pacjenci, którzy mają pewnego rodzaju przekonanie o tym, że choroba ich nie zniszczy mają znacznie większe szanse na przetrwanie od tych, którzy po prostu nie robią w tym kierunku nic. Oblicza choroby bywają jednak różne. Czasami możesz w ogóle nie czuć rozwijającego się w Twoim organizmie problemu, a w innych wypadkach nawet ostry ból może nic nie znaczyć. W takim wypadku istotne są kontrolne wizyty u lekarzy specjalistów oraz dbanie o swój własny komfort, odpoczynek, picie witamin, dietę itp. Sporo zatem jak widzisz zależy od określonej postawy, którą należy w sobie wypracować. Zrób to, a poczujesz się znacznie lepiej. Podsumowując, w czasie choroby dzieją się z człowiekiem różne rzeczy. Cierpienie jest naprawdę potężne, ale jednak zawsze możesz podejmować decyzję dotyczące kierunku własnego myślenia. Nastawiaj się zawsze pozytywnie i wiedz, że cuda w medycynie się zdarzają i nie mogą być nawet naukowo udowodnione. Kieruj się zasadami z artykułu przez cały czas, a zobaczysz pozytywne przemiany w zdrowiu.

Witaj na moim serwisie! Jestem lekarzem pediatra z długoletnim doświadczeniem. Bloga prowadzę, żeby dzielić się ciekawymi informacjami ze świata medycyny. Mam nadzieje, że podobają Ci się treści zamieszczane na naszym blogu. Zapraszam do czytania!