Tag Archives: dobry lekarz laryngolog z Łodzi

Zaburzenia osobowości: Psychoterapia schematu sposobem na wyleczenie naszej psychiki

Świat pędzi w szalonym tempie, powodując że coraz więcej jednostek nie jest w stanie za nim nadążyć. Generuje to duży stres i zdenerwowanie, które obecne w życiu już od młodych lat może spowodować poważne problemy psychologiczne. Nie należy ukrywać, że już wśród nastolatków pojawiają się poważne problemy, jak na przykład zaburzenia osobowości. Psychoterapia schematu, która jest prowadzona aby naprawić nadszarpniętą psychikę wydaje się rozwiązaniem dobrym, ale jednak czasochłonnym. Potrzeba dużo pracy i wkładu własnego pacjenta, aby leczenie przyniosło efekt. Dlatego warto zawsze zapobiegać takim sytuacjom. Gdy widzimy że nasze dziecko męczy się w szkole, być może warto zdjąć z niego odrobinę ciśnienia i pozwolić mu przenieść się gdzie indziej. Inaczej życie w wiecznych nerwach może doprowadzić do tego, ze zamiast świetlanej przyszłości będzie wieloletnia walka z zaburzeniami psychicznymi. Szanujmy swoje zdrowie, a zwłaszcza duszę, ponieważ psychikę mamy tylko jedną. Jeśli widzimy, że dzieje się coś złego z nami lub naszym dzieckiem, nie wahajmy się skorzystać z pomocy psychologa.

Witaj na moim serwisie! Jestem lekarzem pediatra z długoletnim doświadczeniem. Bloga prowadzę, żeby dzielić się ciekawymi informacjami ze świata medycyny. Mam nadzieje, że podobają Ci się treści zamieszczane na naszym blogu. Zapraszam do czytania!

Jak popularna jest psychoterapia poznawczo behawioralna – Warszawa

Ludzie uczęszczający na sesje do psychologów bądź psychoterapeutów od lat byli poddawani mocnemu ostracyzmowi środowiskowemu. Na szczęście w ostatnich dziesięcioleciach ten problem przestaje być tak poważny. Wszystko dlatego, ze ogromne tempo życia powoduje problemy natury psychologicznej u bardzo wielu ludzi. Dziś nie jest niczym dziwnym że ktoś ma depresję, albo ma problem z syndromem wypalenia zawodowego. Coraz więcej ludzi nie panikuje słysząc stwierdzenia typu psychoterapia poznawczo behawioralna. Warszawa jest jednym z pierwszych miast, gdzie jeszcze w latach dziewięćdziesiątych rozpoczęło się intensywne otwieranie nowych gabinetów psychoterapeutycznych, a ludzie szybko zrozumieli o co w tym wszystkim chodzi. Dziś osobie, które uczęszcza na terapię do takiego ośrodka nie przylepia się już łatki „wariat”, „idiota” czy czegoś w tym rodzaju. Wszystko dzięki temu, że ludzie coraz częściej mają styczność z tego typu sesjami terapeutycznymi i widzą, że problemy natury psychicznej może mieć dziś każdy.

Witaj na moim serwisie! Jestem lekarzem pediatra z długoletnim doświadczeniem. Bloga prowadzę, żeby dzielić się ciekawymi informacjami ze świata medycyny. Mam nadzieje, że podobają Ci się treści zamieszczane na naszym blogu. Zapraszam do czytania!